Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu mińskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu mińskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu mińskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STĘPIEŃ Piotr Ryszard: pozycja 1 : 3,36% (4 727 głosów)
- STOLARCZYK Izabela Beata: pozycja 2 : 3,36% (4 727 głosów)
- CICHOCKI Maciej Bogdan: pozycja 3 : 3,36% (4 727 głosów)
- PADZIK Lidia Anna: pozycja 4 : 3,36% (4 727 głosów)
- STELMACH Marta Kinga: pozycja 5 : 3,36% (4 727 głosów)
- ŹRODOWSKI Mateusz: pozycja 6 : 3,36% (4 727 głosów)
- SŁUPSKI Mirosław Paweł: pozycja 7 : 3,36% (4 727 głosów)
- WIELGO Dariusz: pozycja 8 : 3,36% (4 727 głosów)
- KOŁODZIEJAK-BŁASZCZAK Aleksandra Alicja: pozycja 9 : 3,36% (4 727 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ROGALA Łukasz: pozycja 1 : 0,69% (968 głosów)
- CINKOWSKA Ewa: pozycja 2 : 0,69% (968 głosów)
- KONCA Ewa: pozycja 3 : 0,69% (968 głosów)
- KOMOROWSKA Agnieszka Irena: pozycja 4 : 0,69% (968 głosów)
- KULMA Michał: pozycja 5 : 0,69% (968 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KRUSIEWICZ Mirosław: pozycja 1 : 5,62% (7 907 głosów)
- GRYZ Jerzy: pozycja 2 : 5,62% (7 907 głosów)
- CICHOŃ Alicja Emilia: pozycja 3 : 5,62% (7 907 głosów)
- WYSZOGRODZKI Grzegorz: pozycja 4 : 5,62% (7 907 głosów)
- JAKUBOWSKA Magdalena: pozycja 5 : 5,62% (7 907 głosów)
- KUROWSKA Iwona: pozycja 6 : 5,62% (7 907 głosów)
- OŁDAK Kamil Przemysław: pozycja 7 : 5,62% (7 907 głosów)
- NEJMAN Dorota: pozycja 8 : 5,62% (7 907 głosów)
- CELEJ Leszek: pozycja 9 : 5,62% (7 907 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- SKARŻYŃSKI Daniel Marcin: pozycja 1 : 0,85% (1 193 głosów)
- KOPKA Maciej: pozycja 2 : 0,85% (1 193 głosów)
- PIÓRKOWSKI Mariusz Grzegorz: pozycja 3 : 0,85% (1 193 głosów)
- CISZKOWSKA Agnieszka: pozycja 4 : 0,85% (1 193 głosów)
- WĄSOWSKA Katarzyna: pozycja 5 : 0,85% (1 193 głosów)
- MAKOS Agnieszka Anna: pozycja 6 : 0,85% (1 193 głosów)
- SZUBA Maciej: pozycja 7 : 0,85% (1 193 głosów)
- SIWIK Katarzyna Magdalena: pozycja 8 : 0,85% (1 193 głosów)
- REDA Elżbieta: pozycja 9 : 0,85% (1 193 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ POWIAT:
- KOZERA Mariusz: pozycja 1 : 0,9% (1 273 głosów)
- ZAWADKA-ZIELIŃSKA Dorota: pozycja 2 : 0,9% (1 273 głosów)
- GRZESIAK Zbigniew: pozycja 3 : 0,9% (1 273 głosów)
- SKIBA Zdzisław: pozycja 4 : 0,9% (1 273 głosów)
- ROKICKA Anna: pozycja 5 : 0,9% (1 273 głosów)
- PIOTROWSKA Katarzyna: pozycja 6 : 0,9% (1 273 głosów)
- WIECZOREK Elżbieta Zofia: pozycja 7 : 0,9% (1 273 głosów)
- MEJSZUTOWICZ Stanisław: pozycja 8 : 0,9% (1 273 głosów)
- CZERECHÓW Rafał Dariusz: pozycja 9 : 0,9% (1 273 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu mińskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BOGUCKI Łukasz Piotr: pozycja 1 : 5,25% (2 352 głosów)
- WASIELKIEWICZ Elżbieta: pozycja 2 : 5,25% (2 352 głosów)
- SAKOWICZ Kacper Krzysztof: pozycja 3 : 5,25% (2 352 głosów)
- BUCZEK Robert Jan: pozycja 4 : 5,25% (2 352 głosów)
- BOŻYM Maria Bożena: pozycja 5 : 5,25% (2 352 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KIKOLSKI Witold Stefan: pozycja 1 : 7,11% (3 187 głosów)
- GRUZIŃSKA Grażyna Irena: pozycja 2 : 7,11% (3 187 głosów)
- KUCHARSKI Wojciech Zbigniew: pozycja 3 : 7,11% (3 187 głosów)
- PANTOŁA Zofia Anna: pozycja 4 : 7,11% (3 187 głosów)
- KUROWSKA Magda: pozycja 5 : 7,11% (3 187 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- GÓRNIAK Remigiusz Lesław: pozycja 1 : 6,86% (3 077 głosów)
- CZYŻ Maciej: pozycja 2 : 6,86% (3 077 głosów)
- SAPILAK Aneta Ewa: pozycja 3 : 6,86% (3 077 głosów)
- KARAŚ Ewa Zofia: pozycja 4 : 6,86% (3 077 głosów)
- LEŚNIK Janusz: pozycja 5 : 6,86% (3 077 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ POWIAT:
- BERUDA Arkadiusz Adam: pozycja 1 : 0,79% (352 głosów)
- NIEDŹWIEDZKA Beata: pozycja 2 : 0,79% (352 głosów)
- WŁODARSKA Barbara Zuzanna: pozycja 3 : 0,79% (352 głosów)
- KAWA Paweł Piotr: pozycja 4 : 0,79% (352 głosów)
- NADULSKA Agnieszka Danuta: pozycja 5 : 0,79% (352 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu mińskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KRÓLAK Lesław: pozycja 1 : 4,64% (3 886 głosów)
- PACYGA Urszula: pozycja 2 : 4,64% (3 886 głosów)
- SZULIM Waldemar: pozycja 3 : 4,64% (3 886 głosów)
- BANDYCH Bartłomiej Aleksander: pozycja 4 : 4,64% (3 886 głosów)
- TROJANOWSKA Janina Franciszka: pozycja 5 : 4,64% (3 886 głosów)
- JANUSZEWSKA Bogumiła Maria: pozycja 6 : 4,64% (3 886 głosów)
- WOŹNIAKOWSKA Edyta Lucyna: pozycja 7 : 4,64% (3 886 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- TKACZYK Monika Katarzyna: pozycja 1 : 1,65% (1 382 głosów)
- AUGUSTYNIAK Adam: pozycja 2 : 1,65% (1 382 głosów)
- GRABARCZYK Marcin: pozycja 3 : 1,65% (1 382 głosów)
- KAMIŃSKA Małgorzata: pozycja 4 : 1,65% (1 382 głosów)
- WINIAREK Albert: pozycja 5 : 1,65% (1 382 głosów)
- PIETRASZKO Katarzyna Irena: pozycja 6 : 1,65% (1 382 głosów)
- SZULIM Marcin: pozycja 7 : 1,65% (1 382 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GAŃKO Katarzyna Bogusława: pozycja 1 : 4,36% (3 654 głosów)
- GRUBEK Robert Henryk: pozycja 2 : 4,36% (3 654 głosów)
- DAMASIEWICZ Jolanta Mariola: pozycja 3 : 4,36% (3 654 głosów)
- PŁYWACZ Anna: pozycja 4 : 4,36% (3 654 głosów)
- ZIĘTEK Michał Piotr: pozycja 5 : 4,36% (3 654 głosów)
- JAKUBOWSKA Bożena: pozycja 6 : 4,36% (3 654 głosów)
- GARBECKI Mirosław: pozycja 7 : 4,36% (3 654 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- KOWALCZYK Dariusz Piotr: pozycja 1 : 1,91% (1 601 głosów)
- WOŹNICA Anna Maria: pozycja 2 : 1,91% (1 601 głosów)
- KOSTYRA Tomasz: pozycja 3 : 1,91% (1 601 głosów)
- GAŃKO Marian: pozycja 4 : 1,91% (1 601 głosów)
- SZULIM-GUTOWSKA Anna: pozycja 5 : 1,91% (1 601 głosów)
- RUSZKOWSKA Patrycja: pozycja 6 : 1,91% (1 601 głosów)
- STANKIEWICZ Jan Stanisław: pozycja 7 : 1,91% (1 601 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ POWIAT:
- PIASECKI Ireneusz: pozycja 1 : 1,73% (1 451 głosów)
- OSICA-DUSZCZYK Renata Monika: pozycja 2 : 1,73% (1 451 głosów)
- KUREK Paweł: pozycja 3 : 1,73% (1 451 głosów)
- MIKOŁAJCZYK Izabela: pozycja 4 : 1,73% (1 451 głosów)
- TARGOŃSKA Katarzyna Anna: pozycja 5 : 1,73% (1 451 głosów)
- WIECZOREK Józef: pozycja 6 : 1,73% (1 451 głosów)
- PECHCIN Grażyna: pozycja 7 : 1,73% (1 451 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu mińskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PUSTOŁA Piotr: pozycja 1 : 6,28% (3 277 głosów)
- KAIM Czesława: pozycja 2 : 6,28% (3 277 głosów)
- KOWALCZYK Krzysztof: pozycja 3 : 6,28% (3 277 głosów)
- KUREK Irena Agnieszka: pozycja 4 : 6,28% (3 277 głosów)
- ARASZKIEWICZ Paweł: pozycja 5 : 6,28% (3 277 głosów)
- CZERWIŃSKA Natalia: pozycja 6 : 6,28% (3 277 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZDANOWICZ Leonard: pozycja 1 : 3,65% (1 905 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Grzegorz: pozycja 2 : 3,65% (1 905 głosów)
- PIETRZYK Hanna Małgorzata: pozycja 3 : 3,65% (1 905 głosów)
- WOCIAL Iwona: pozycja 4 : 3,65% (1 905 głosów)
- TARCZYŃSKA Agnieszka: pozycja 5 : 3,65% (1 905 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- BĄK Jolanta: pozycja 1 : 3,01% (1 571 głosów)
- CHOJECKA Agnieszka Stanisława: pozycja 2 : 3,01% (1 571 głosów)
- JERZAK Beata: pozycja 3 : 3,01% (1 571 głosów)
- MAKOWSKI Jakub: pozycja 4 : 3,01% (1 571 głosów)
- KOROTAJEW Adam Jarosław: pozycja 5 : 3,01% (1 571 głosów)
- MAZEK Czesław Władysław: pozycja 6 : 3,01% (1 571 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ POWIAT:
- TARCZYŃSKI Antoni Jan: pozycja 1 : 4,34% (2 264 głosów)
- SŁOWIK Anna: pozycja 2 : 4,34% (2 264 głosów)
- REDING Arkadiusz Roman: pozycja 3 : 4,34% (2 264 głosów)
- RAFAŁOWSKA Ewa Maria: pozycja 4 : 4,34% (2 264 głosów)
- SZCZĘSNA Elżbieta: pozycja 5 : 4,34% (2 264 głosów)
- WITCZAK Wojciech Zygmunt: pozycja 6 : 4,34% (2 264 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu mińskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- RUCIŃSKA Ewa: pozycja 1 : 7,27% (2 672 głosów)
- MROCZEK Paweł Artur: pozycja 2 : 7,27% (2 672 głosów)
- PYTKOWSKA Paulina Anna: pozycja 3 : 7,27% (2 672 głosów)
- KONSALIK Angelika: pozycja 4 : 7,27% (2 672 głosów)
- BAKUŁA Adrian: pozycja 5 : 7,27% (2 672 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JANISZEWSKI Michał Filip: pozycja 1 : 0,37% (136 głosów)
- SĘKOWSKI Artur Marek: pozycja 2 : 0,37% (136 głosów)
- MAŃK Daria Maria: pozycja 3 : 0,37% (136 głosów)
- BORUCKA Joanna: pozycja 4 : 0,37% (136 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PRZYBYŁKO Dariusz: pozycja 1 : 4,28% (1 573 głosów)
- LASKOWSKI Krzysztof Wiesław: pozycja 2 : 4,28% (1 573 głosów)
- SOBÓTKA Artur: pozycja 3 : 4,28% (1 573 głosów)
- WOLSKA Katarzyna: pozycja 4 : 4,28% (1 573 głosów)
- KRZEMIŃSKA Ewelina: pozycja 5 : 4,28% (1 573 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- GAŁĄZKA Tadeusz: pozycja 1 : 3,96% (1 455 głosów)
- REK Marzena: pozycja 2 : 3,96% (1 455 głosów)
- KOSIŃSKI Waldemar: pozycja 3 : 3,96% (1 455 głosów)
- KUNKA Agnieszka: pozycja 4 : 3,96% (1 455 głosów)
- ŚLEDZIEWSKA Sylwia Regina: pozycja 5 : 3,96% (1 455 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ POWIAT:
- PACHNIK Marek Jerzy: pozycja 1 : 4,19% (1 539 głosów)
- CHARCZUK Ewa: pozycja 2 : 4,19% (1 539 głosów)
- ARASZKIEWICZ Małgorzata Janina: pozycja 3 : 4,19% (1 539 głosów)
- DOMAŃSKI Sylwester: pozycja 4 : 4,19% (1 539 głosów)
- BARTNICKI Wincenty Jan: pozycja 5 : 4,19% (1 539 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu mińskiego z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŁADNO Piotr: pozycja 1 : 5,55% (4 123 głosów)
- GÓRSKI Patryk: pozycja 2 : 5,55% (4 123 głosów)
- SZCZEPANEK Kinga Anna: pozycja 3 : 5,55% (4 123 głosów)
- WALAS Beata: pozycja 4 : 5,55% (4 123 głosów)
- RATUSKI Rafał: pozycja 5 : 5,55% (4 123 głosów)
- ANUSZ-GASZEWSKA Edyta Lucyna: pozycja 6 : 5,55% (4 123 głosów)
- ZIELIŃSKI Jacek Stanisław: pozycja 7 : 5,55% (4 123 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DUNAJEWSKA Paulina Julia: pozycja 1 : 0,62% (461 głosów)
- MICHALSKI Adam Zygmunt: pozycja 2 : 0,62% (461 głosów)
- SABAK-GĄSKA Urszula: pozycja 3 : 0,62% (461 głosów)
- GĄSKA Maksymilian: pozycja 4 : 0,62% (461 głosów)
- PECK Małgorzata Dominika: pozycja 5 : 0,62% (461 głosów)
- ŁAWECKI Emil: pozycja 6 : 0,62% (461 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CZAJKA Bartłomiej: pozycja 1 : 3,03% (2 252 głosów)
- KOWALCZYK-RUMAK Emilia: pozycja 2 : 3,03% (2 252 głosów)
- PIENIAK Andrzej Robert: pozycja 3 : 3,03% (2 252 głosów)
- GLIWIŃSKA Anna: pozycja 4 : 3,03% (2 252 głosów)
- KULIK Rafał: pozycja 5 : 3,03% (2 252 głosów)
- TOMASIAK Magdalena Henryka: pozycja 6 : 3,03% (2 252 głosów)
- PIŁATKOWSKI Zbigniew: pozycja 7 : 3,03% (2 252 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- KACPROWICZ Damian: pozycja 1 : 2,82% (2 097 głosów)
- PREKURAT Mariusz Arkadiusz: pozycja 2 : 2,82% (2 097 głosów)
- BIEŃKOWSKA Maria Jolanta: pozycja 3 : 2,82% (2 097 głosów)
- ORŁOWSKI Hubert: pozycja 4 : 2,82% (2 097 głosów)
- DŁUGOSZ Dorota: pozycja 5 : 2,82% (2 097 głosów)
- SABAK Lilla: pozycja 6 : 2,82% (2 097 głosów)
- PRASUŁA Patryk: pozycja 7 : 2,82% (2 097 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ POWIAT:
- KSIĘŻOPOLSKI Henryk Józef: pozycja 1 : 2,34% (1 739 głosów)
- JUSZCZAK Wojciech: pozycja 2 : 2,34% (1 739 głosów)
- PAPIŃSKA Joanna: pozycja 3 : 2,34% (1 739 głosów)
- KANIA Paweł Artur: pozycja 4 : 2,34% (1 739 głosów)
- OSICA Karolina: pozycja 5 : 2,34% (1 739 głosów)
- KRUPA Piotr: pozycja 6 : 2,34% (1 739 głosów)
- MUSZYŃSKA Monika Katarzyna: pozycja 7 : 2,34% (1 739 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?