Legia Warszawa - Arsenal Londyn 5:6

Lidia Raś
W 17. minucie spotkania po strzale Alejandro Cabrala Legia objęła prowadzenie nad Arsenalem! 18 minut później, strzałem Marcina Komorowskiego prowadziliśmy już 2:0,a w 38. minucie na 3:0 wynik zmienił Artur Jędrzejczyk. Tuż przed końcem I połowy gola dla Arsenalu zdobył Marouane Chamekh. Już po przerwie Polacy strzelili jeszcze 2 gole, ale ożywili się też Anglicy i strzałami Emanuela Eboue, Marouane'a Chamekh'iego, Kierana Gibbsa i Samira Nasri'ego doprowadzili do wyniku 6:5 dla Arsenalu. Zakończył się towarzyski mecz na nowo wyremontowanym warszawskim stadionie Legii.

Dawno już na stadionie przy Łazienkowskiej nie gościliśmy drużyny tej klasy co Arsenal. To co prawda tylko mecz sparingowy, ale jak pisze ekstraklasa.net, naszpikowany gwiazdami czołowy zespół ligi angielskiej.

Organizatorzy spotkania przewidywali, że pojedynek Legii i Arsenalu oglądać będzie ok. 23 tys. widzów (docelowo pojemność stadionu ma wynosić ponad 30 tysięcy); podobno było ich ok. 24 tysiące.

Arsenal gościł dziś w Warszawie, dzięki zapisowi zawartemu w kontrakcie Łukasza Fabiańskiego, który trzy lata temu przeszedł z Legii do "Kanonierów". Dla obu zespołów dzisiejsze spotkanie było ostatnim przed startem ligowych rozgrywek.

Sędzią głównym spotkania był Marcin Szulc z Warszawy, który od czterech sezonów sędziuje w meczach ekstraklasy.

O godzinie 15, przy wypełnionych po brzegi trybunach i dźwiękach klubowego hymnu - "Snu o Warszawie" Czesława Niemena - wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz i prezes Legii Paweł Kosmala oficjalnie otworzyli nowy stadion przy Łazienkowskiej.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali członkowie Galerii Sław stołecznego klubu, m.in. Lucjan Brychczy, Andrzej Strejlau, Paweł Janas, Dariusz Dziekanowski, Leszek Pisz, Lesław Ĉmikiewicz i Roman Kosecki.

"Całe pokolenia warszawiaków marzyły o takim stadionie" - powiedział Kosmala, a Wojciechowicz dodał, że "to wielki dzień dla miasta, dla klubu, bo ziścił się sen...".

Uroczystość otwarcia nowego obiektu rozpoczęła się o godz. 15.00. Zanim dokonano tego oficjalnie, ponad 20 tysięcy kibiców mogli posłuchać koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, podziwiać występ artystów z teatru ruchu "Ocelot", który ma za sobą występ m.in. przed finałem Ligi Mistrzów w Atenach trzy lata temu, prezentujących pokaz z klubowymi flagami, a ze specjalnych wyrzutni w trybuny powędrowały klubowe gadżety. Swój kunszt zaprezentowali również bębniarze ze szczecińskiej grupy "Sambal".