Dwa Jurandy na podium

Artur Małecki
Trzecie miejsce w kategorii rocznika 1995 zajęli młodsi gracze ciechanowskiego, foto: Artur Małecki
W dniach 28–30 września w hali sportowej w Ciechanowie już po raz czwarty odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców. Impreza ta jest pomyślana jako ostatni sprawdzian formy dla zespołów młodzieżowych, ...

W dniach 28–30 września w hali sportowej w Ciechanowie już po raz czwarty odbył się Ogólnopolski
Turniej Koszykówki Chłopców. Impreza ta jest pomyślana jako ostatni sprawdzian formy dla zespołów młodzieżowych, które grają w sekcji koszykówki Juranda. W tym roku rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 1993 i rocznik 1995.

W "starszej" kategorii zawodnicy Juranda Ciechanów zwyciężyli. Koszykarze prowadzeni przez trenera Waldemara Smolińskiego w pokonanym polu zostawili wszystkie pozostałe ekipy, a więc rówieśników z MOSiR-Unibud Bielsk Podlaski, UKS 11 Warszawa, UKS Simbasket 15 Białystok i UKS Kuźnia Strzegowo. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem tego turnieju wybrano ciechanowianina – Damiana Lelenia, a nagrodę
dla najlepszego gracza Juranda otrzymał Patryk Krawczyński.

Młodsi ciechanowianie także stanęli na podium, choć na jego najniższym stopniu. Zespół prowadzony przez trenera Leszka Rymsa zajął trzecie miejsce, ustępując pola jedynie graczom UKS Basket Kwidzyn i Legiona Legionowo. W tej kategorii na wyróżnienia zasłużyli przede wszystkim Maciej Gadomski (najlepszy zawodnik turnieju) i Adam Klepczyński (najlepszy gracz zespołu).

Ciechanowski turniej był pierwszym koszykarskim akcentem przed rozpoczynającym się już wkrótce sezonem ligowym. A w nim młode zespoły Juranda będą mieć jeden ambitny plan – awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych.