18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Damian Kowalczyk zdobył brąz podczas XIX Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Tegoroczną Olimpiadę Młodzieży (XIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) Taekwon-do ITF, rozegrano w Nowej Rudzie-Słupiec ( woj. Dolnośląskie) w dniach 1-3 czerwca. Na starcie stanęło 210 zawodników z 40 klubów wyłonionych w trakcie eliminacji regionalnych. W krajowym „championacie” nie mogło zabraknąć zawodników z klubu Matsogi Ciechanów.

Jedyny medal dla Matsogi zdobył Damian Kowalczyk, który startował w wadze 60 kg po wygraniu 5 pojedynków i jednej porażce zdobył brązowy medal. Ponadto w turnieju debiutowali bez powodzenia młodzi zawodnicy Matsogi: Kinga Sadkowska, Olga Olsztyn, Konrad Rutkowski, Karol Atrachimowicz, Maciej Morawski, Kacper Ząbczyk i Eryk Dobrydnio.

Już w najbliższą sobotę i niedzielę 9 i 10 czerwca w Ciechanowie odbędą się XXV Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców na których wystartuje liczna reprezentacja naszego klubu z aktualną Mistrzynią Europy Iloną Omiecińską na czele.